Yamaha THR30IIW White Bundle
Bundle offer comprising
Yamaha THR30IIW White
Modelling combo amplifier for electric guitar
  • Built-in rechargeable battery
  • Five user memories
  • Realistic tube amplifier sounds and feel
  • 15 guitar amplifiers
  • Three bass amplifiers
  • Three microphone models and flat mode
  • Three amp modes per amp type: Modern, Boutique and Classic
  • Six effects: Chorus, Flanger, Phaser, Tremolo, Delay, Reverb
  • Built-in tuner
  • Bluetooth and USB
  • THR Remote Editor/Librarian App for desktop and mobile devices
  • One Channel
  • Power: 30 W
  • Switches: Memory 1-5, Tap/Tuner
  • Instrument input: 6.3 mm jack
  • Aux input: 3.5 mm jack
  • Line output L/R: 2 x 6.3 mm jack
  • Headphone output: 3.5 mm stereo jack
  • USB
  • Dimensions (W x D x H): 420 x 155 x 195 mm
  • Weight: 4.3 kg
  • Colour: White
  • Includes 15 V 3 A power supply
Yamaha Bag THRBG1
Soft Case
  • Suitable for Yamaha THR5, THR10, THR10II, THR10IIW, and THR30IIW
  • With shoulder strap and outer compartment
  • Available since May 2026
  • Item number 644173
  • Sales Unit 1 piece(s)
  • Power rating in W 30 W
  • Speaker 2x 3,5"