Yamaha THR30IIW White Bundle
Bundle offer comprising
Yamaha THR30IIW White
Modelling combo amplifier for electric guitar
  • Built-in rechargeable battery
  • Five user memories
  • Realistic tube amplifier sounds and feel
  • 15 guitar amplifiers
  • Three bass amplifiers
  • Three microphone models and flat mode
  • Three amp modes per amp type: Modern, Boutique and Classic
  • Six effects: Chorus, Flanger, Phaser, Tremolo, Delay, Reverb
  • Built-in tuner
  • Bluetooth and USB
  • THR Remote Editor/Librarian App for desktop and mobile devices
  • One Channel
  • Power: 30 W
  • Switches: Memory 1-5, Tap/Tuner
  • Instrument input: 6.3 mm jack
  • Aux input: 3.5 mm jack
  • Line output L/R: 2 x 6.3 mm jack
  • Headphone output: 3.5 mm stereo jack
  • USB
  • Dimensions (W x D x H): 420 x 155 x 195 mm
  • Weight: 4.3 kg
  • Colour: White
  • Includes 15 V 3 A power supply
Yamaha YW10T Wireless Transmitter
Digital Wireless Transmitter
  • Frequency range: 2.402 – 2.478 GHz
  • Range: up to 15 m (50 ft.)
  • Frequency range: 10 – 20,000 Hz
  • Dynamic range: 110 dB
  • Latency: under 2.9 ms
  • Battery operation: Up to 7 hours
  • With LED indicator
  • Battery type: rechargeable lithium-ion battery
  • Connection: 6.3 mm TRS jack plug
  • Dimensions (W x H x D): 33 x 23 x 83 mm
  • Weight: 48 g
  • Available since March 2023
  • Item number 562401
  • Sales Unit 1 piece(s)
  • Power rating in W 30 W